Rychlý kontakt Odběr novinek Napište nám

Vyhledat v textu

Drobečková navigace

O obci > Aktuality

Aktuality


led 18
dub 04

Oprava komunikací ke hřišti a do Louhu

Oznamujeme občanům, že počínaje dnešním dnem jsou zahájeny stavební práce na komunikacích. Od dnešního dne do příštího pátku 12. 4. se bude opravovat komunikace od základní školy směrem ke hřišti. Následovat budou práce na komunikaci od křižovatky pod školou do Louhu.

Prosíme Vás o zvýšenou opatrnost.

mapa 24.jpg


dub 08

Čistá Vysočina 2024

Prosíme dobrovolníky, kteří se opět chtějí zúčastnit akce Čistá Vysočina ve dnech 8. - 21.4. a uklidit naše okolí, aby se nahlásili na OÚ Cejle, kde si také mohou vyzvednou pytle na odpadky, reflexní vesty a pokyny týkající se např. nalezených černých skládek.

Čistá Vysočina.jpg


dub 20

Den proti úložišti 20. 4. 2024

Obce a spolky z lokality Čertův Hrádek vás zvou na protestní setkání proti budování hlubinného úložiště jaderného odpadu.
Na Jihlavsku pod Čeřínkem, v lokalitě (Čertův) Hrádek se bude konat happening v místě plánovaného povrchového areálu u Dolní Cerekve se symbolickým přehazováním horkých brambor a poté do noci „tvořivá intervence“ na vrcholu Čertova Hrádku pod názvem Occupy Čerťák.

"Nad Dolní Cerekví, v místě plánovaného areálu HÚ se sejdou občané ze všech dotčených obcí lokality "Čertův Hrádek", aby společným happeningem (symbolickým přehazováním horkých brambor) dali najevo, že *ZODPOVĚDNÉ JE VYCHLADNOUT A NESPĚCHAT. *Nespěchat s průzkumy, udělat je poctivě. Nespěchat s nákladným hloubením HÚ. Vychladnout a vzít do hry varianty skladování, které neznemožní dalším generacím palivo znovu využít."

Den_X_ulozisti_2024_web.jpg


dub 26
dub 30

Pálení čarodějnic 2024

V úterý 30. 4. srdečně všechny zveme na čarodějnický rej pod širým nebem pod fotbalovým hřištěm. Malé i velké čarodějky a čarodějové budou vycházet od obecního úřadu v 17 hodin.

Na hřišti pro ně budou připraveny kouzelné hry a odměny. Špekáčky a občerstvení budou v prodeji na místě.

Po upálení staré čarodějnice se vydáme na stezku odvahy.

Čarodějnice 2023