Rychlý kontakt Odběr novinek Napište nám

Vyhledat v textu

Drobečková navigace

O obci > Folklorní soubor Cejlička

Folklorní soubor Cejlička


Myšlenka založit taneční folklorní soubor v Cejli přišla na svět na obnoveném setkání rodáků Cejle v roce 2014. Přišel s ní vlastně Ing. Jaroslav Veselý, který po zhlédnutí tanečního vystoupení dětí pod mým vedením, mi při odpolední kávě tuto myšlenku vnukl. Jarda je totiž, tak jako já, dlouholetým členem folklorního souboru písní a tanců Vysočan Jihlava. Na setkání rodáků tak vlastně už vystupovaly děti, které i dnes tvoří soubor Cejlička. Na vystoupení pro rodáky jsme zkoušeli asi dva měsíce a to pouze účelově, jedno jediné 10 min. pásmo s názvem Zlatá brána. Vystoupení se všem moc líbilo, a protože paní starostka danou myšlenku – založit v Cejli taneční soubor – podpořila, nic nebránilo tomu, abychom se scházeli i nadále a pokračovali v dalším nacvičování.

S rodiči a vedením obce jsme se domluvili na pravidelném setkávání, vždy jednou týdně ve středu od 17 do 18 hod. Na začátku bylo potřeba děti seznámit se základními prvky tanečních kroků. Taneční průprava se skládala ze základní chůze do rytmu v kruhu, v diagonále nebo v řadě. Postupně jsme přidávali další taneční kroky a různé druhy tanečních postojů. Výuka vždy vedla ke konkrétnímu tanci, který se pak stal součástí dalšího tanečního pásma. Na začátku roku 2015 jsme pak zařadili i hudební průpravu pod vedením Sylvy Neckářové a její dcery Kateřiny, která nás také doprovází na klávesové nástroje při vystoupeních. Dbáme také na přednes různých říkadel a tematických básniček.
Za dva a půl roku našeho trvání jsme secvičili pásma Zlatá brána, Zlatá brána II, pásmo Panímáma a pásmo koled. Naučili jsme se i básničky pro maminky a babičky a říkadla s vánoční a jarní tématikou. Vystupujeme pro potěšení i při různých výročních dnech obce Cejle.
Naše vystoupení se vždy velmi líbí nejen nám, ale hlavně divákům, pro které vše cíleně a pravidelně nacvičujeme. Máte-li chuť se k nám připojit, rádi uvítáme ještě nějaké další členy ve věku od 5 do 10 let.

Mgr. Pavla Havlová – vedoucí souboru Cejlička

Děti


Rok 2019

předposlední zkouška

Folklorní soubor CejličkaFolklorní soubor CejličkaFolklorní soubor Cejlička

předposlední zkouškapředposlední zkouška

vystoupení na akci Setkání rodáků obce Cejle 15.6.2019

vystoupení na akci Setkání rodákůvystoupení na akci Setkání rodákůvystoupení na akci Setkání rodáků

vystoupení na akci Setkání rodákůvystoupení na akci Setkání rodákůvystoupení na akci Setkání rodáků